Апостроф ‘ замісь букви Ё, та інші збочення над розкладкою

У багатьох, і у мене в тому числі, виникала проблема з апострофом на українській розкладці клавіатури. Щоб поставити апостроф, зазвичай переключаються на анґлійську, щоб поставити один символ, а потім назад на українську, і добре, якщо розкладки тільки дві, бо переважна більшість користувачів використовує ще й російську.

Я вже давно знаю один спосіб написання апострофу без перемикання. Він, на відміну від того, що використовується у MS Word (Ctrl + ‘ ‘ контрл і двічі натискання клавіші апострофу, буква Є на укр. розкладці), універсальний, і може бути застосований у будь-яких проґрамних додатках. Щоб набрати апостроф (та інші символи) використовуються ASCII коди: код апострофа – 39; код собаки @ – 64. Повний список можна знайти у Ґууґлі, за запитом: “ASCII коди“. Затискаємо Alt, і на цифровій клавіатурі (NumLock має бути ввімкнено) набираємо 39, після чого відпускаємо Alt і в тексті з’являється – апостроф.

Ще багато людей цікавляться, як ставити українську літеру Ґ ґ? Дуже просто, вона є в стандартному наборі українських символів кодування windows-1251. Натискаєте ПРАВИЙ Alt і букву г, якщо натиснути ще й Shift, то буде велика Ґ.

Але повернемось до нашої мети: Викинути непотрібну букву Ё, і поставити бажаний нами апостроф. Виявляється є можливість створити свою власну розкладку клавіатури, мало того, є офіційний додаток від дрібном’яких The Microsoft Keyboard Layout Creator (~5 Мб), для її створення. Звантажити дану проґраму можна тут: www.microsoft.com/globaldev/tools/msklc.mspx. Правда для її роботи може знадобитися Microsoft .NET Framework (20+ Мб), останню версію якого можна взяти тут: http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/default.aspx. Будьте обережні, під час звантаження даних продуктів майкрософт може вимагати перевірку Вашої системи на ліцензійність. Отже, Вам може стати у пригоді наступна штука(скоро напишу і про штуку).

Але Вам уже можна не турбуватись про створення розкладки. Мною вже було витрачено трохи свого часу, і створено наступну розкладку:
Українська розкладка з Апострофом

Звантажити її [Download not found]

Розпакувавши файл, отримаєте теку, в якій будуть установочні файли, запустіть setup.exe. Із затиснутою клавішею шифт навзамін великої Ё буде тильда – ~ ;) .

Але це ще не все. Від нема чого робити я створив більш розширену розкладку, що містить російські букви (щоб виключити з ужитку зайву розкладку): ыЫ, эЭ, ъЪ; символи анґлійської розкладки: @, #, $, ^, &, [, ], {, }, <, >, а також знаки , ©, , ®, а ще, на майбутнє, юнікодівський символ гривні (на малюнку позначено квадратиком).

Українська розширена розкладка

Українська розширена розкладка зі спец символами. Символи, що можна набрати затиснувши ПРАВИЙ Альт

Українська розширена розкладка

Українська розширена розкладка зі спец символами. Символи, що можна набрати затиснувши ПРАВИЙ Alt і Shift.

Звантажити її [Download not found]

Післяписання: Існують деякі проблеми зі встановленням поданих розкладок. Під час запуску установочного файлу setup.exe, а також описаних нижче дій, поточною має бути анґлійська, або інша, не українська розкладка. Після того, як проґрама установки виконається. Кляцаєте правою клавішею миші на Мовній Панелі, і обираєте пункт Параметри (або ж Пуск –> Налаштування –> Панель Керування –> Мова і Реґіональні Стандарти –> вкладка Мови –> кнопка Детальніше) у віконечку Встановлені Служби позначаєте Українську і натискаєте кнопку Додати, з’явиться віконце, де поле Мова Вводу має значення Українська, а у випадаючому списку Розкладка Клавіатури або Метод Вводу(IME) шукаєте встановлену Вами Українську prtukr або prtukr-r. Також можете налаштувати Параметри Клавіатури (комбінації клавіш перемикання між Мовами та Розкладками) на свій смак, або видалити зайві Розкладки. Після усіх вище зазначених дій рекомендую перезавантажити комп’ютер, а тільки потім розпочинати тестування встановленої(х) Розкладки(ок).

Мною ще не тестувалось під Вістою.

Після післяписання: Якщо Ви маєте якісь пропозиції, побажання або зауваження щодо цього матеріалу, не стидайтесь, реєструйтеся і пишіть коментарі.

Пошукові запити за якими було знайдено цей запис:
як поставити апостроф, клавиша апостроф, написання апострофу, код апострофа,


Один коментар на “Апостроф ‘ замісь букви Ё, та інші збочення над розкладкою”

  1. JustMe

    JustMe написав:

    “Будьте обережні, під час звантаження даних продуктів майкрософт може вимагати перевірку” – таки для нашого брата фраза :)

Залишити коментар

Ви повинні увійти для того, аби написати коментар.