Скарга на лежачого поліцейського. Приклад заяви.

!!!Завантажити!!!

Влітку 2012 року в місті Житомир навколо мікрорайону Малікова робітники-автодорожники почали чергове “латання” дороги. В ході цього “латання” вони тихенько намостили 4 горби на кшталт “лежачих поліцейських”. Не думаю, що то була їх ідея. Швидше за все так наказав наш місцевий депутат В. Онопрієнко, якого бачили тим ранком разом з автодорожниками.

Лежачий поліцейський

Лежачі поліцейські

Взагалі, ідея правильна — змушувати пригальмовувати водіїв перед пішохідними переходами, тим паче, що там частенько пішоходів не пропускають, але те, що змонтували умільці — ні в які ворота не лізе.

З власного досвіду скажу, що навіть невеликої висоти горбик (до 5 см) вже змушує пригальмовувати, а тут було 10 см як мінімум. З тих чотирьох горбато-лежачих поліцейських, мені постійно доводилося їздити по трьом (четвертий я помітив не одразу). Перед кожним доводилося практично повністю зупинятися і все-одно підвіска гриміла, ніби от-от розвалиться.

До того ж, перед цими горбами не були встановлені попереджувальні знаки “Пагорб” і знаки обмеження швидкості, як того вимагають чинні ПДР, а самі пагорби до початку вересня не були розмальовані світловідбиваючою фарбою. Тому сам не раз бачив, як у темну пору доби на них “налітали” машини.

Що робити? Можна взяти лома і йти трощити. Але ліньки. :) А можна скаржитись. Куди, кому? — Читайте далі. ;-)

Ліричний відступ:
“Мы живём в самой прекрасной стране…”. У нас, в Україні, як в нормальній європейській і демократичній державі є всі необхідні закони і стандарти, але прості люди про них не знають, а наша влада їх не афішує і тихенько плює на все.

По-перше, є держстандарт ДСТУ 4123:2006 “Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах”. Там гарненько розписано, яких розмірів мають бути “лежачі поліцейські”. Так, найбільший з них має бути у висоту 70-80 мм. Ознайомитись із цим стандартом – ДСТУ 4123:2006 .

По-друге, правилами дорожнього руху передбачено встановлення попереджувальних знаків із знаком обмеження швидкості. В нашому випадку про них забули. Ознайомитись із Правилами дорожнього руху – http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п

По-третє, в Україні є чудовий закон, який дає змогу громадянам хоч якось впливати на роботу органів влади і різних об’єднань — Закон України “Про звернення громадян”. Різні органи влади, установи, управління зобов’язані об’єктивно і вчасно розглядати заяви (клопотання), скарги, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, а також повідомляти громадян про результати (Стаття 15). Давати відповіді на звернення вони повинні не пізніше ніж за місяць, а в “особливо тяжких випадках” – у 45-денний строк (Стаття 20). Також ті, хто не реагують на такі звернення, порушують цей Закон і можуть бути притягнуті до цивільної, адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності (Стаття 24). Ознайомитись із ЗУ “Про звернення громадян” – http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр

На сайті Житомирської міської ради на сторінці з переліком комунальних підприємств, знайшов КП "Управління автомобільних шляхів" Житомирської міської ради, адреса – пров. Кавалерійський, 4, начальник – Гаврилюк Володимир Михайлович. Саме йому і слід писати, якщо у вас є претензії до стану доріг міста Житомир (це стосується не тільки різних штучних горбів, а і звичайних ям). А от щодо доріг у дворах — там керують ЖЕКи.

Ось таку заяву було надіслано 31.07.2012. Скачати текст заяви — Приклад заяви 1 .

Приклад заяви

До заяви я також додав фрагмент роздрукованої мапи з мікрорайоном Малікова, де позначив точне розташування лежачих поліцейських, і роздруковані фотографії з цими чудо-спорудами.

Ліричний відступ:
Надсилати заяву слід рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Для цього вам треба буде завітати до найближчого поштового відділення, сказати, що бажаєте надіслати рекомендований лист із повідомленням про вручення, заповнити конверт і повідомлення, заплатити десь 8-10 грн (залежно від вартості конверту). Такий лист вручать персонально в руки отримувачу (чи уповноваженій особі). Особа, яка отримала листа, залишає у повідомленні про вручення своє прізвище, дату і підпис. Далі повідомлення про вручення листоноша принесе до вашої скриньки. Це повідомлення є доказом того, що ви дійсно звертались до посадовця. Якщо ж відправляти клопотання або заяву звичайним листом, чи навіть занести у приймальню — воно швидше за все “загубиться” і ніяких доказів у вас не залишиться.

Мій лист із заявою було отримано 03.08.2012, а через 3-4 дні мені повернули повідомлення про вручення. Але ні відповіді, ні конкретних дій так і не було.

Тому через півтора місяця було написано другу заяву начальнику УДАІ Житомирської області Кравченку О.М. На сайті УМВС Житомирської області вказано, що УДАІ “вживає заходів щодо профілактики аварійності на автошляхах області, … слідкує за станом доріг в області”. Там також є їх адреса, телефони, тощо.

Ось таку заяву було надіслано 24.09.2012. Скачати текст заяви — Приклад заяви 2 .

Приклад заяви

На відміну від першої заяви, довелося викинути абзац про неможливість ідентифікувати горби у темний час, так як їх на початку вересня було пофарбовано. Додано абзац про відсутність відповіді на першу заяву і відповідне порушення Закону України. Також у додатки додано копію першої заяви та копію повідомлення про вручення першої заяви.

Лист було доставлено 26.09.2012. І “о чудо”! Вже 5-6 жовтня навколо мого мікрорайону було демонтовано одразу 4 асфальтові пагорби.

Лежачих поліцейських демонтували

Дякую пану Кравченку та його команді за оперативність!

А вже напочатку листопада я отримав письмову відповідь на своє звернення від начальника УДАІ.

Відповідь на заяву

Мораль:
Пишіть! Пишіть заяви і скарги! Вчіться користуватися своїми правами, законами, які приймають для нас, за наші ж гроші наші депутати! Вчіть інших!  І може тоді Україна стане повноцінною європейською країною.

P.S. Я буду всіма руками “за”, якщо міська влада перед пішохідними переходами встановить  нормальних фабричних лежачих поліцейських з каучуку чи пвх, які відповідатимуть стандартам і не руйнуватимуть моє авто. Вартість одного такого “поліцая” для дороги шириною 5 метрів становить десь 2000-3000 грн., правильний монтаж обійдеться ще стільки ж. Думаю, для міської влади це не такі вже великі кошти.

07.11.2012
Dr.Chatlanin

Якщо вам стало нудно від писання заяв, або теж хочете поділитись своїм досвідом на просторах мережі Інтернет, наступна пропозиція для вас: Створення дизайну та розробка сайтів для системи управління Вордпресс. Проектуємо логотипи та фірмовий стиль.


Залишити коментар

Ви повинні увійти для того, аби написати коментар.