Придбав собі шосейний велосипед roadster

Позаминулої п’ятниці одразу після роботи, саме під закриття магазину придбав собі новенький шосейний ровер. Хо-хо-хо, а в неділю поїхали кататись і перевіряти, що в ньму варто підкрутити. В подібних велосипедах з купою швидкостей, їх перемикачів, гальмами, кампанелами – завжди потрібно щось підкручувати. Бо якщо щось недогледіти, обов’язково десь ослабне, зітреться чи відвалиться.
Якщо Ви надумали подібне придбання, дуже раджу мати з собою людину, яка хоч щось петрить у подібних механізмах, щоб потім вона могла то все Вам налаштувати під Вас. Навіть якщо Вам казатимуть, що у модних магазинах \m/ всьо вже зроблено і лишається тільки сісти і їхати – одразу посилайте, не вагаючись, лісом, бо це брехня. Часто буває, що цепка не перестрибує на всі зірочки, або її положення не відповідає швидкостям, які перемикаються; гальма іноді теж, або сильно затиснуті, або навпаки недожимаються (особливо загострюю Вашу увагу на положенні колодок гальм відносно колеса, перевірте чи бува вони не чіпляють шину, бо 20 хв їзди з легким гальмуванням вистачить, щоб протерти дірку в резині, і доведеться купувати нову). Ба, навіть якщо Вам дуже поталанило і сумлінні працівники відрехтували все у ровері до Вашого приходу – вони ніколи не вгадають Ваш зріст, довжину рук-ніг, та інші антропометричні дані, а також Ваші вподобання. Мало того, коли Ви з півгодинки покатаєтесь десь насамоті, вже далеченько від магазину, виявиться що те, що було зручно на відстані в пару десятків метрів, стане дуже муляти на більш довгій дистанції, або типі дороги, чи взагалі позашляшші :)

О, Ви ще на забули про людину, яку візьмете з собою? Так от, хай тихенько стоїть і сопе у дві дюрочки поки Ви визначаєтесь з майбутнім сталевим конем. Єдине, про що він, вона, воно, може Вам казати, то це про явні суттєві механічні вади, яких Ви зопалу нерозгледіли. Бо якщо вестись на чужі поради, то вийде так, що купуватимете веломашину не собі, а порадникові. Зазвичай у таких випадках, суто психологічно, хочуть виправити свої колишні помилки під час вибору. Такщо вибір має бути Ваш. І поки Ви власною дупою не перевірите, ніякі поради не допоможуть. (Вони, зазвичай, суб’єктивні.) А от йому подобається червоний колір, і ти хоч всерись – байдуже, що там колесо з уже вмонтованою “вісімкою” у подарунок. :D

З чим Вам ще потрібно визначитись? З типом велосипеда, бо зараз їх розвелося чимало. Ви маєте знати, що робитимете з ним? Який тип дорожнього покриття переважатиме у Ваших поїздках? Для середньостатистичних вимог підходять туристичні вєліки. Вони мають і багато швидкостей, і суттєву прохідність, іноді укомплектовані багажниками, щитками, необтяжені різними специфіними прибомбасами. Якщо Ви плануєте багато поїздок асфальтним покриттям, бажано взяти ровер, у якого колеса більшого діаметру (28″) і трохи вужчі. Якщо ж переважатиме катання по бездоріжжям, паркам, лісам то краще колеса 26″. Раптом Вас понесе в гори, або на схилясту місцевісць, то зверніть увагу на апарати з пониженим передаточним числом (де є маленька передня і збільшена задня зірочка).

Щодо специфічних велосипедів, тут давати поради зайве… зазвичай прихильники таких машин самі кого хош запорадять :)

А, мало не забув, ось і мій roadster-красень:


Шосейний велосипед roadster

На такому ареґреґаті краще за все кататись по рівному асфальтному покритті, в містах і поза ними на автошляхах та інших не дуже скалічених рельєфом дорогах.

P.S. Спеціяльно для Христі ;)

Пошукові запити за якими було знайдено цей запис:
шосейний ровер,


Коментарі (2) на “Придбав собі шосейний велосипед roadster”

 1. serjart

  serjart написав:

  Не поганий лісапєд. В мене колись був німецький спортивний на тоненьких колесах, з таким же баранячим кермом. А зараз в мене ти сам знаєш що. Я люблю десь погасати по бездоріжжю, впасти мордою в землю, чи перелетіти через кермо, так явно веселіше. Відчуваєш смак життя. :D

 2. Zara

  Zara написав:

  лол, я й на Україні можу класно політати через кермо, в мене воно взагалі не закріплене, і передне колесо періодично самостійно випадає)))
  ото я розумію екстрім))))

Залишити коментар

Ви повинні увійти для того, аби написати коментар.