Настройка модема Asotel UM-A+ у бридж та роутер

Ось такий вигляд має модем, який ми будемо налаштовувати:
Модем Asotel UA-A+

Скільки ж цих модемів розвелось останнім часом, але їх настройка майже нічим не відрізняється. Все як і раніше, спершу треба попасти на веб-інтерфейс нашого Asotel UM-A+. Ідемо через адресний рядок бравзера на 192.168.1.1.

Адреса входу на веб-інтерфейс Asotel UA-A+

Потім нас попросять вписати логін та пароль: admin і відповідно admin.

Форма вводу лоґіна та паролю на Asotel UA-A+

Після вводу логіна з паролем відкриється сторінка, на якій потрібно з пункту меню Status перейти до пункту Interface Setup.

Перехід до пункту Interface Setup у Asotel UA-A+

Переходимо і бачимо таке:
Настройка модема Asotel UA-A+

Якщо Asotel UA-A+ взяли в Укртелекомі, то він уже налаштований мостом (bridge), з типовими значеннями VPI 1, VCI 32. Тому якщо планується використовувати цей модем у режимі моста, то можна одразу переходити до створення PPPoE з’єднання на комп’ютері.

У випадку, коли потрібно, щоб модем працював у режимі маршрутизатора (router), переставляємо позначку з Bridge Mode на PPPoA/PPPoE, нижче з’являється така форма:
Настройка модема Asotel UA-A+ роутером

Поле Servicename можна залишити порожнім, або вписати кілька букв. У поле Username вписуєте лоґін виданий на Укртелекомі, не забудьте @dsl.ukrtel.net. У поле Password вписуєте пароль, зазвичай написаний на тому ж папірці (додаток до договору), що і ім’я користувача. У випадку підключення за допомогою стартового пакету ОГО! Старт, знаходиться на пластиковій картці під захисним покриттям.

Позначку Connection залишаємо Always On. Всі інші значення для запобігання випадків, коли інтернет зникає у невідомому напрямку бажано не обирати, хіба що Ви достеменно знаєте, що робите.

Якщо Ви налаштовуєте модем для роботи з послугою VPN/ВПМ (Virtual Private Network / Віртуальна Приватна Мережа), то у полі NAT має бути обрано Disabled.

Натискаємо кнопу Save/Зберегти. Якщо все гаразд з боку Укртелекому, то має з’явитись доступ до мережі Інтернет. Це можна перевірити, обравши у верхньому меню пункт Status. Там має бути щось подібне.
Встановлене з'єднання на модемі Asotel UA-A+
Якщо Ви не отримали IP-адреси, значить з’єднання не встановилося.

Увага! З’єднання встановлюється навіть якщо Ви хибно вписали свій лоґін та пароль. У такому випадку у Вас буде доступ лише на сайт самообслуговування my.ukrtelecom.ua, але відсутній до інших ресурсів мережі Інтернет. Подібна ситуація може спостерігатись, коли Ваш договір знаходиться в неактивному стані, або якщо “закінчився” стартовий тарифний план, і не було обрано інший.

Також на цій же сторінці Ви можете побачити параметри з якими зав’язався Ваш модем.
Параметри з'єднання на модемі Asotel UA-A+

Якщо і ці дані відсутні, це означає, що модем навіть не зміг встановити з’єднання зі станційним обладнанням Укртелекому. (Причин для цього є безліч :( ) У даному випадку швидкість з’єднання на прийом становить 19851 кбс, на віддачу – 2393 кбс. Затухання, яке вносить лінія, відповідно 15 і 2,1 дБ, а співвідношення сигнал шум 9,7 та 10,5 дБ.

Якщо Вам все ж вдасться підключитись до Інтернету, і захочеться щось дізнатись про веб-дизайн, можете завітати на блог дизайнера, за підтримки якого публікується цей запис.